Sezení neprovádím v případe:
*PSYCHICKY LABILNÍ OSOBY, NEBO OSOBY UŽÍVAJÍCÍ LÉKY NA PSYCHIKU, ČI DROGY
*TĚHOTNÉ ŽENY. - USOUDILI BYCHOM DLE KONZULTACE.
PŘED REGRESNÍM SEZENÍM NEPOŽÍVEJTE ALKOHOLICKÉ NÁPOJE, UKLIDŇUJÍCÍ FARMAKA, SILNÁ FARMAKA NEBO JEJICH VELKÉ DÁVKY NAPŘ. PROTI BOLESTI. To vše otupuje mozek. Člověk není schopen si vybavovat.
DÁLE SI DOVOLÍM CITOVAT ZE STRÁNEK PŘÍMO PANA ANDREJE DRAGOMIRECKÉHO:
Ing Andrej Dragomirecký Prof. psychologie h.c. Baltické pedagogické akademie, člen Mezinárodní akademie psychologických věd
Někdy není možné aplikovat HAP(hlubinnou abreaktivní psychoterapii) u lidí, kteří jsou pod silným vlivem farmak, drog, alkoholu apod. Zvlášť negativně v tomto smyslu působí psychofarmaka, léky proti bolestem a léky proti nespavosti. Vždy se dohodneme společně, konkrétně, jak pracovat, jak porkačovat. U těchto lidí se totiž ukazuje, že je s nimi sice možné jít do minulosti, je možné, aby si vybavovali i všechna trau mata z minulosti, mohou si je i procházet a mít při tom příslušné somatiky a emoce, ale nemusí dojít k abreakci. Někdy k ní sice dochází, ale na dosažení dobrého výsledku je nutné procházení událostí mnohokrát opakovat. Také se ukazuje, že u těchto lidí pro dosažení trvalých výsledků bývá nutné sezení několikrát opakovat.
Přitom je třeba zdůraznit, že "doba působení" farmak je z hlediska možnosti navození dobré abreakce mnohem, mnohem delší, než jak se může jevit při jejich běžném užívání (i půl roku). Jestliže pacient bere např. nějaké antidepresivum – a poté, co si den dva svůj lék nevezme, se může cítit špatně, je z hlediska HAP potřebné přestat brát lék na mnohem delší dobu. – Mohou to být řádově i měsíce. I potom není práce s těmito lidmi tak jednoduchá a snadná jako s těmi, kteří takové léky nebrali.
A. Dragomirecký
Původní www zde: https://radaznebe.webnode.cz/news/hlubinna-regresni-terapie/